Uroda online

Tematyczny serwis!

Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zaburzenia rozwoju – to aktualnie powszechny problem. Wiele dzieci ma kłopoty związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być cała masa. Znawcy tematu nie są w stanie wskazać jednoznacznie. Jedno jest ewidentne: takie dzieci wymagają terapii. Duże wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – plusy
Rodzice, jeśli dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Gdy minie pierwszy szok opiekunowie rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym opracowała założenia terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Duża część rodziców chętnie ją stosuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to ma miejsce naturalnie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie ma umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – niesamowite,że 2-latki potrafią nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, jeżeli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania specjalnych nagrań przez słuchawki. Ten proces jest dość trudny, z uwagi na to, że dziecko nie chce słuchać.
Kolejna część to wykorzystywanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, rozpoznawanie emocji oraz wiele innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją dokładnie, po to aby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: https://juniora.pl/

admin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Comments are closed.